Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Hakan Demirgil, basının çok faydalı olduğunu , köprü görevi üstlendiğini ifade ederek gazetecilerin ve basın camiasının bayramını kutladı.

24 Temmuz Basın ve Gazeteciler Bayramı nedeniyle bir açıklama yapan Sesob Başkanı Hakan Demirgil Basın ahlak kuralları çerçevesinde görevlerini yerine getiren basının sorunları gemerekgundem.com.tre getirmesinde ve kamuoyu oluşturulmasında önemli katkı sağladığını söyledi.

Esnaflarımızın sorunlarının ve sıkıntılarının gemerekgundem.com.tre gelmesinde, çözümünde, halkın haber alma ve bilgi edinme hakkını sağlamada etik değerlere ve hukuka uygun tarafsız bir şekilde haberler yapan, gemerekgundem.com.tre taşıyan basın kuruluşları ve çalışanların önemli görev yaptığını vurgulayan Sesob Başkanı Demirgil, “Basınımız ülke olarak , ilolarak gelişmemizin , kalkınmamızın , sorunlarımızı gemerekgundem.com.tre getirilmesinde ve hedeflerimize ulaşmamızı sağlamada en önemli kurumlardan bir tanesidir.

İlimizde, ülkemizde ve dünyada yaşanan olaylardan ve gelişmelerden haberdar olmamızı sağlayan, her ortamda, her koşulda, sorumluluk duygusu içinde, toplumun haber alma özgürlüğü adına görevlerini yerine getiren medya çalışanlarımızı takdir etmemek mümkün değildir. İlimizi her alanda hedeflenen başarıya ulaşmasında, bu başarının ülke ekonomisine olumlu yönde yansımasında basın mensuplarının gösterdikleri duyarlılığın yaptıkları başarı çalışmalar büyük katkı sağlamaktadır. Ayrıca basın kuruluşlarımız, ülkemizin birlik ve beraberliğine, devletimizin bekasına , milli iradeye demokrasiye kast edenlere karşı da önemli görevler üstlenmektedir İnanıyorum ki; basınımız bu güne kadar olduğu gibi bundan sonra da üzerine düşen görevi eksiksiz bir şekilde yerine getirmeye devam edecektir ”dedi.

Sesob Başkanı Demirgil, esnaf teşkilatı olarak ulusal ve yerel anlamda faaliyet gösteren gazete, televizyon haber ajansları, radyo, internet gazeteleri, dergi temsilcileri olmak üzere tüm basın çalışanlarının 24 Temmuz Basın Bayramını kutlayarak ebediyete intikal eden gazetecilere de Allahtan rahmet diledi.