Belediye Başkanı Remzi KILIÇDAĞI, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı.
Başkan KILIÇDAĞI mesajında şu ifadelere yer verdi: “Bundan tam 100 yıl önce, 23 Nisan 1920'de Millet iradesinin şekillendiği Türkiye Büyük Millet Meclisinin temelleri atılmış ve milli irade hayat bulmuştur.
23 Nisan; Türk milletinin işgallere, bölünmeye karşı bütün imkânlarını seferber edip dünyaya varlığını bir kez daha kanıtladığı gün olarak tarihteki yerini almıştır.
Bir millet ve devlet olarak yeniden tarih sahnesine çıkma yolunda önemli kararların alındığı yüce meclisimizin kuruluşu olan bu günü Gazi Mustafa Kemal Atatürk çocuklarımıza armağan ederek gelecek nesillere ne kadar değer verdiğini ve onlara ne kadar güvendiğini ortaya koymuştur.
Bizlerin de tüm gayesi, çocuklarımızın daha iyi hayat standartlarında, daha sağlıklı ve iyi eğitim imkânlarıyla geleceğe daha umutlu bakmalarına destek olmaktır. Çocuklarımıza düşen görev ise, milli ve manevi değerleri ile tarihine ve köklerine sıkı sıkıya bağlı, bilime ve gelişen teknolojilere açık, okuyan, sorgulayan, araştıran, dürüst, çalışkan ve başarılı fertler olmaktır. Şüphesiz ülkemizi, başta 2023, sonrasında ise 2053 ve 2071 hedeflerimize ulaştıracak olan gelecek nesillerimizdir.
Bu duygu ve düşüncelerle yarınlarımızı emanet edeceğimiz çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutluyorum...”