2019 yılı mart ayında yapılacak yerel seçimler yaklaşırken belediye başkanlığı görevini alabilmek için partilerden aday adayları beli olmaya başladı. Geçtiğimiz hafta bu göreve talip olan ve Ak Parti’den aday adayı olan  Remzi Kılıçdağ gazetemizi ziyaret ederek önce aday seçilip sonrada belediye başkanı seçilmesi sonucunda yapacağı çalışmaları değerlendirdi.

27 yıl MTA bölge müdürlüğünde jeoloji mühendisi olarak 6 yılda özel bir şirkette müdürlük yapan Kılıçdağ Gemerek ilçe imar planı haritasınında revize çalışması yapılarak ilçenin yeni metropolitan haritalanacağını bu haritalarda yerleşim yerlerinin şehrin gelişebileceği alanların, yeşil alanların,resmi alanların,katı atık depolama alanların, park ve bahçe alanlarının belirleneceğinin söyledi.

Kılıçdağ bu projelerle Avrupa standartlarına uygun bir şehirleşme ve kent planı oluşturulacağını ifade etti. Kılıçdağ ilçemizin yıllardır en büyük sorunun içme suyu sorunu olduğunu bu eksiğin yer altı sularıyla karşılanacağını etüt çalışmaları yapılarak belirlenen bölgelere sondaj yapılacağını böylelikle içme suyu sorunun kökten çözüleceğini söyledi.

İlçemizin bir başka büyük sorunununun işsizlik olduğunu söyleyen Kılıçdağ Atıl durumda bulunan Gemerek organize sanayi bölgesinin aktif hale getirilmesi için projeler hazırlanarak, yatırımcılara sunulacağını bunlardan bir tanesininde yöremizde yaygın olan ve rezervi çok olan alçı yataklarının değerlendirilmesi.

Alçı yataklarının değerlendirilmesi için hem yurt içi hemde yurt dışına hitap edecek bir proje hazırlayacağız. Bu projeyle ilgili Kanada menşeli firmalar alçı yataklarına yönelik kimyasal jeo teknik analizleri yapılmış uygun ve yeterli rezervin olduğu sonucuna varıldı‘‘bizde bu rezervi Ülkemize ve İlçemize kazandırmak istiyoruz ’’dedi.

Kılıçdağ Gemerek ovasının doğal yapısının korunması yolunda tarım üretimine yönelik makarnalık buğday, ayçiçek yağı ve farklı tarım ürünlerinin üretimi ve işlenmesi yönelik sanayi kuruluşlarına projeler hazırlanarak ilçemize yatırım yapılması için teşvik edileceğini ifade ederek ‘‘atıl durumda olan organize sanayi bölgesinde bacaların tütmesi fabrikaların çalışması için elimizden gelen tüm çabayı sarf edeceğiz düşündüğümüz projeler hayata geçtiğinde Gemerek’te işsizlik ve göç ortadan kalkar’’dedi.

Remzi Kılıçdağ eğitime destek için belediye olarak rehber görevi yapacaklarını ilçe milli eğitimle, okul müdürleriyle, öğrencilerle,velilerle görüşerek ilçede eğitimin kalitesini artırılması için ellerinden gelen tüm katkıyı vereceklerini, buna ek olarak ilçemizde başarılı olan ve diğer şehirlere Üniversite okumak için giden başarılı gençlerden 20 tanesine burs sağlayacaklarını, Gemerek ilçesinde eğitim gören ve sınıflarında başarılı olarak sınıf birincisi olan öğrencileri 1 hafta yaz tatiline göndererek ödüllendireceklerini  öğrencilerin motivasyonlarınırın artacağını ve bir rekabet ortamı oluşacağını, bu sayade eğitim kalitesinin artacağını ifade etti.

Kılıçdağ spor etkinliklerinin artırılması için çocukların ve gençlerin kötü alışkanlıklardan uzak durup spora alışmaları için uzmanlardan fikir alınıp gençlerimizin istek ve kabiliyetlerine göre futbol,basketbol,voleybol,masa tenisi, yüzme, kayak, uzakdoğu sporları ve birçok dalda ve branşta spor yapıla bilmesi için çalışmalara önem verileceğini, kültür ve sanat faaliyetlerinde ise geçlerimizin yetenek ve kabiliyetlerine göre müzik, tiyatro, resim ve görsel sanatlar dallarında destekler verileceğini, kurslar düzenlenmesi için alt yapı sağlanacağını ifade etti.

Kılıçdağ ilçemizde Üniversiteyi kazanamayan farklı işlerde becerisi olan gençlerimizin meslek sahibi olabilmeleri için meslek edindirme kursları için gereken çalışmaları yapacakları halk eğitim merkezi iş birliği ile tesisatçılık, operatörlük, elektrik, elektronik, aşçılık, ahşap işçiliği ve diğer gerek duyulan meslek kollarında sertifikalı kursların açılmasını sağlayacaklarını söyledi. Kılıçdağ Gemerek İlçesini kuzey, güney, doğu ve batıdan kuşatan dağlık alanların tümüyle çıplak arazi olduğunu ağaçlandırılması için Orman Fidan İşletme Şefliğinin Kurulması İçin girişimlerde bulunacağının söyledi.