Gemerek Kaymakamı İlhan Kayatürk yeni yıl vesilesiyle bir mesaj yayınladı. Kaymakam Kayatürk yeni yıl mesajında şu sözlere yer verdi. ’’Kıymetli Gemerekliler;2020 yılı, ülkemiz ve dünya için önemli gelişmelere sahne olarak hayatımızda acı tatlı hatıralar bırakarak biterken; iyilik, güzellik ve sağlık beklentisi ile 2021 yılını umutla karşılıyoruz.Yeni yılın bizlere aydınlık bir geleceğe adım atılması konusunda sevgi, saygı ve hoşgörü bağlarımızı güçlendireceği, planladıklarımızı hayata
geçirebilmek için azim ve gayretlerimizi arttıracağı, başta cennet ülkemiz Türkiye olmak üzere aynı coğrafyada yaşadığımız komşularımıza ve bütün dünyaya pandemiden kurtuluş yılı olmasını, afetlerin, sorunların, virüslerin geride kalacağı bir yıl olmasını temenni ediyorum.
Bu vesile ile tüm vatandaşlarımızdan rica ediyorum: Lüften evde kalalım ve yeni yıla dostlarımızı ve yakınlarımızı telefon ile arayarak girelim. Milletimizin her ferdinin fedakârlık yaptığı ve bu fedakârlıklar sayesinde salgının seyrinde ciddi düşüşün sağlandığı bu süreçte; salgınla mücadeleyi tehlikeye düşürmemek adına toplu olarak bir araya gelmeyelim ve bu yılbaşını sadece ailemiz ile geçirelim. Pandemiye karşı verdiğimiz bu zorlu mücadeleyi birlikte yürütelim. Son günlerde sokağa çıkma kısıtlaması ve umuma açık yerlerin kapatılması ile elde ettiğimiz başarıları kaybedip zor günlere geri dönmeyelim. Her zaman olduğu gibi maske, mesafe ve temizlik kurallarına riayet edelim.
Bu duygu ve düşüncelerle başta tüm Gemerekli hemşerilerimizin olmak üzere tüm milletimizin yeni yılını en içten duygularımla kutluyor, yeni yılın dünya ve insanlık için sağlık, barış ve hoşgörünün egemen olduğu güzel günler getirmesini diliyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum’’dedi.