Sevdamız olan Gemerek ve köyleri için vakit ''VEFA '' vaktidir.Çıktığımız bu yolda hepinizin duasını istiyoruz.Tüm dünyayı değiştirecek gücümüz olmayabilir fakat bir yerden başlamak gerekiyor.Gemerek ve köylerininin sorunlarını gizlemek güneşi balçıkla sıvamaya benzer.Bu sorunları gidermek için yeni planlarımız projelerimiz var.

1 - Köylerde içme su sorunu:Her su şebekesi olan köyün su sorunu çözülmüş değildir.Bir çok Köyde köy halkı Su yerine hava parası vermektedir.Akmayan musluklar hava yaparak sayaçlar boşa dönmektedir.İmkanı olan tanklarla evine içme suyu kulanm suyu taşımaktadır.Buda su fiyatı olarak dünyanın hiç bir yerinde görülmeyen olaydır.Oysaki Bir bardak su bir bardak kandan değerlidir.Yazın köy dışardan gelen köy gurbetçiler köyün suzluğundan tedirgin olup gersin geriye geldikleri yere dönmek zorunda kalmaktadır.Buda yeni neslin sılayı rahimi unutmasına sebeptir.Biz su sorunununu bilen Bir köy sakini olarak tüm köylerin su sorununu çözmek hedefimizdir. Merada hayvan sulama sorunları bulunmaktadır.Hayır sever vatandaşlarımız tarafından çeşmeler yapılsada Su sorunu yüzünden yeterli değildir.Devletin imkanlarından yaralanılarak hayvanlarımızı ve Çobanlarımızı suzuzluk zulmünden kurtaracağız.

2- Kulanım suları ve Toprağımızı kulanamama sorunu : Gemerek köylerinde düz verimli erazileri Dışardan şirketler gelip kulanıyor.Adamlar Denetimsiz ilaç kulanarak Topragımızı kanser yapıyor.Gelecekte Bunun hesabını çocuklarımıza nasıl vereceğiz.160 lık boru kulanıp acımasız su tüketimi yaparak hem bizlerin hemde Gelecek nesli su sorunuyla tehdit ediyor hemde bizlere patates yerine gübre ve ilaç yediriyorlar.Çifçi Düz erazisini böyle heder ederken.Kıraç yerlerde değerlendirmesi gereken tarlalarını değerlendirmiyor.Bunada bir çözüm yolu arayışna gireceğiz.

3 - Köylerde Okular kapanıyor.Taşımacılkla eğitim sistemi yapılıyor.Oyaski köylerden göç dursa bu sisteme mecbur kalınılmaz.Köylerin göç olayını durdurmak için Devletimizle milletimizle el ele verip elimizden gelen gayreti göstereceğiz.

4 - Saglık sorununun yaşandığı bir gerçektir.Kimi köylerede Vatandaş iğnesini yaptırcak kalifiye hemşeri bulamıyor.

5 -Yol sorunu kimi köye hiç hizmet gitmemiş.Kimi köylereyese keşke bu kilit taş buraya dşöenmeseydi adam gibi Bir yol yapılsaydı dedirtecek durumda.Kilit taş döşenmiş sokaklar su yıgıntısından çamurdan geçilmiyor.Yolların bu eksiklerini gidermek hedefimizdir.

6-Yazın şehirden gelen çocuklarımız oynayacak park alanı bulamıyor.Bu yüzden çocuklar köye gelmek istemeyip baba yurtlarını unutur bir vaziyet alıyor.Eski çay sularımız.Pınar sularımız kuruduğundan çocuklarımız yüzmeye hasret kalıyor.Köylere Çocukların yüzmesi için havuzlar yaptıracağız.Köy meydanlarında İnsanların bir araya gelip işlerini takip etmeleri için Parklar yapılmasını hedefliyoruz. Devletin ve hayır sever vatandaşlarımızın.Belediyelerin imkanlarından yararlanıp,Köylerin hazine alanlarını ağaçlandırıp piknik alanları yapacağız.

7-Köylere çöp konteyi gelmiş,İl Özel idare icabında Köylüden çöp vergisi alıyor,fakat bagzı köylerde bir sokakta baştan başa bir çöp konteyi bulnmamakta.Bu konuyada egğileceiz.

8- Köy deyince akla üretim gelir.Üretmek deyince depolamak ve pazarlama gelir.Köylünün yetiştirdiği zebze ve meyvelere pazarlama ve gerekirse depolama yapmasa olmaza olmazlardan.Pancarda kota konduğu gibi patatestede kota zornluluğu kaçınılmaz olmasa olmazlardan.

9 - Köylerde Arıcılık kursu sera kursu gibi kurslar düzenliyeceğiz.Yazın camiilerde Çocuklarımıza kuran kursu veren imamlarımızı destekliyeceğiz. Gelecek nesilere daha güzel bir köyler bırakmak için.Gurbetçilerimizi tekrardan köylerine döndürmek için bu sorunların çözümü için varız. Ömer TURAL.GEMEREK AK PARTİ İL MECLİS ÜYESİ ADAY ADAYI.