Sivas Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal, Müslümanlar için rahmet, bereket ve mağfiret ayları, Ramazan ayının müjdecisi ve üç ayların başlangıcı olan Regaip Kandilinin tüm İslam alemine hayırlar getirmesini temenni etti.

Regaip kandili dolayısıyla bir mesaj yayınlayan Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal, “Üç aylara girmenin mutluluğunu yaşıyoruz.

Bu mübarek aylar içerisinde yer alan kandiller, Allahın rahmetinin müminlere bol bol ikram edildiği zaman dilimledir. Mübarek üç aylar ve içerisinde barındırdığı kandiller, insanların kalplerini yakınlaştıran, dostluk, komşuluk, akrabalık ve kardeşlik duygularını artıran, maneviyatımızın artırılmasına vesile olan özel ve güzel günlerdir. Rahmet, merhamet, şefkat ve yardımlaşma hislerinin en üst seviyeler çıktığı bu ayları ve içerisinde barındırdığı Regaip, Miraç ve Berat kandillerimizi de iyi değerlendirelim

Üç aylar ve mübarek gecelerin kıymetini bilmeli ve dualarla geçirmeliyiz. Bu gecede dargınlıklara ve küskünlüklere son verilmeli, birlik ve beraberliğimizi daha da pekiştirmeliyiz. Allahın rahmeti, bereketi sizinle olsun, gönül güneşiniz hiç solmasın, yüzünüz aydın, kalbiniz nur, Regaib Kandiliniz mübarek olsun.

Bu duygu ve düşüncelerle, üç ayların başlangıcı ve müjdeleyicisi olan Regaip Kandil’inin ülkemizde ve ilimizde sevgi ve hoşgörü ortamının gelişmesine , birlik , beraberlik ve kardeşliğin pekişmesine , esnaflarımızın biran önce eski günlerine kavuşmasına vesile olmasını dilerim..

İslam âleminin, halkımızın ve esnaf ve sanatkarlarımızın mübarek Regaip kandilini tebrik eder, Bu gecenin ülkemiz ve İslam Âleminin birlik ve dirliğine, insanlığın hidayet ve barışına vesile olmasını yüce Mevla’dan niyaz ederim” dedi.