Koronavirüsle Mücadele tedbirleri kapsamında Sağlık Bakanlığı vatandaşlara cerrahi maske dağıtacak. E-Ptt Avm tarafından,Ptt kargo vasıtasıyla dağıtılacak maskeler, vatandaşların adreslerine kadar getirilerek teslim edilecek. Bir pakette 5 adet maske bulunacak..Maskeler talepler ise E-DEVLET üzerinden yapılacak..Konuyla ilgil yapılan açıklama şöyle: Koronavirüsle Mücadele tedbirleri kapsamında Sağlık Bakanlığı vatandaşlara cerrahi maske dağıtacak. E-Ptt Avm tarafından,Ptt kargo vasıtasıyla dağıtılacak maskeler, vatandaşların adreslerine kadar getirilerek teslim edilecek. Bir pakette 5 adet maske bulunacak..Maskeler talepler ise E-DEVLET üzerinden yapılacak..Konuyla ilgil yapılan açıklama şöyle:

Değerli Vatandaşlarımız,
T.C. Sağlık Bakanlığı ile T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı'nın almış olduğu karara istinaden; online ortamda ePttAVM.com üzerinden vatandaşlarımıza ücretsiz olarak maske temini sağlanacaktır.

*Aile üyeleriniz için maske temin etmek isterseniz, aile üyelerine ait bilgileri form üzerinde doldurarak onlara da ücretsiz maske temini sağlayabilirsiniz.

Aşağıda yer alan formdaki bilgileri doldurarak maskenizi ücretsiz olarak temin edebilirsiniz.

*Vatandaşların her hafta “1” paket maske (5 adet) alma hakkı bulunmaktadır.

*Adres bilginizi doğru girdiğinizden emin olun.

*PTT Kargo ile ücretsiz olarak taşınacaktır. (Haber Merkezi)

Başvuru linki: https://basvuru.turkiye.gov.tr/