Ulaştırma ve Demiryolları Hak Sendikası Genel Başkanı Abdullah Peker, 3600 ek göstergede önceliğin polis ve sağlık personelinin olması gerektiğini söyledi. Peker Sağlıkçıların Emniyet personelinin şu anda çok riskli bir ortamda çalıştıklarını ifade ederek 3600 ek gösterge hakkının öncelikli olarak bu meslek gruplarında çalışan, memurlara verilmesi gerektiğini ifade etti. Peker’in açıklaması şöyle: Ülkemizde tam bir yıldır Covit19 korona ile mücadele yapılmaktadır, geçen bir yıl içinde insan üstü bir gayret göstererek hastanede ambulansta evlerde çarşıda Filyasyon ekipleri ve Sağlıkçılarla birlikte yoğun bir mesai sergileyen Polisimiz 3600 göstergeyi analarının ak sütü gibi hak etmişlerdir.
Bizim temennimiz İmamlarda 3600 gösterge verilsin hatta Tüm kamu Kurumlarındaki Personelde verilsin ama öncelik yukarıda bahsettiğimiz iki meslek gurubu olan Sağlıkçılarımız ve Polislerimizin olması toplum vicdanınında rahatlatacaktır.
Konuyu biraz açacak olursak Sağlıkçılarımı ve Polisimiz buna jandarmamamızıda belirli bir kısmında dahil ederek durum tespit yapmak istiyorum. Sokaklarda haklımıza gece gündüz demeden maske takın uyarısı yapan Polistir vaka tespiti yapılan ve evlere kontrole giden Polistir, zaman zaman vatandaşın hakaretine ve sözlü tacizine uğrayan Sağlıkçılarımız ve Polisimizdir. Yani 3600göstergenin tartışmasız önceliklileriPolis ve sağlıkçılarımız diyorum.Sayın Cumhurbaşkanımızın bir an evvel bu iki meslek gurubuna 3600 ü vermesi diğer meslek guruplarında devamında verilmesini talep ediyoruz. (Haber Merkezi)