Ulaştırma ve Demiryolu Çalışanları Hak Sendikası Genel Başkanı Abdullah Peker yaptığı açıklama da Sızır Kasabası’nın doğal güzellikleri ve son dönemde beldedeki hızlı gelişimle ilgili bir açıklama yaptı. Sivas Merkeze 135 km Kayseri merkeze 90 km olan Sivas'ın Gemerek İlçesine bağlı Sızır Beldesi bana göre ilçe olma hakkını çoktan elde etmiştir. gerek jeopolitik açıdan gerekse turizm açıdan İç Anadolu’nun incisi haline gelmiştir. Sulanılabilir tarım arazisi açısından zengin kaynaklara sahip bir belde olan Sızır'a gereken önemin gösterilmediğini üzülerek ifade etmek istiyorum.Gerek Kültür ve Truizm Bakanlığı gerek Tarım Bakanlığının bölgemize gereken hassasiyeti göstermesi zaruri hale gelmiş. Yaz aylarında Yerli turist sayısı rakam olarak oldukça yüksek rakamlara ulaşmaktadır .Alabalık tesisi Şelale tesisiyle Sızır Çok önemli bir yer halinde olduğu herkes tarafından bilinmektedir. Sızır şelalesine acilen master bir proje hazırlatılarak çevre düzenlemesi ve konaklama yerleri yapılarak günü birlik tatil için gelenlerin haftalık kalabilmeleri için otel ve apart tipinde binaların yapılması bölge esnafımıza ve Sızır beldemize ekonomik olarak katkı sağlayacaktır.
SIZIR HALKI KENDİ İMKANLARI İLE BELEDİYE BAŞKANI SAYIN ALİ TAMER İN ÖNCÜLÜĞÜNDE SON DERECE MODERN JANDARMA KARAKOLU VE DÜĞÜN SALONU YAPMIŞTIR.
Maddi ve manevi olarak Karakola ve düğün salonuna destek veren tüm hemşerilerimize ve Belediye başkanı sayın Ali Tamer beye bende bir sızırlı olarak teşekkür ediyorum.Önümüzdeki yıl içinde yatırım projesine alınan Gemerek Sızır Bağlantılı Çayıralan yolunun genişletilip yenilenmesinden sonra Sızır beldemiz dehada gelişmiş bir yer haline gelecektir.Bu vesile ile Yurt dışında , Değişik illerde ve Sızır da ikamet eden Sızırlı hemşerilerimi en kalbi duygularımla selamlıyorum.