Sivas İl Özel İdaresi, şehrimizin tarım ve hayvancılığının gelişmesine katkı sunmaya devam ediyor. Yenilikçi bir yönetim anlayışıyla, verimliliği esas alarak, plan ve projeye önem veren Sivas İl Özel İdaresi Tarımsal Hizmetler Müdürlüğü, sulama hizmetleri, tarım hayvancılık hizmetleri ile Çevre Orman Hizmetleri ve Toprak Koruma Hizmetleri alanlarında çiftçimizi 2021 yılında da yalnız bırakmadı. Köylerimize 43 Adet Sulama Projesi Kazandırıldı
Tarım ve hayvancılık alanında ortaya koyduğu projelerle gücüne güç katan İl Özel İdaresi Tarımsal Hizmetler Müdürlüğü, 2021 yılında İl Özel İdaresi, KÖYDES VE DAP kapsamında; 43 adet sulama projesini köylerimize kazandırdı. Sulama projelerinin tamamlanmasıyla birlikte 472 hektar alan tarımsal sulamaya açılırken, bu projeler için yaklaşık toplam 11.699.822 TL harcama yapıldı.
Yeni Gölet Projeleriyle Çiftçimizin Yüzü Gülüyor
Gölet projelerine de önem veren Sivas İl Özel İdaresi Tarımsal Hizmetler Müdürlüğü. DAP İdaresi tarafından kurumumuza gönderilen kaynaklarla 3 adet projenin yapılmasını sağladı. KÖS projesiyle Yıldızeli Karacaören, Şarkışla Lisanlı ve Gemerek Arpaözü köylerinde 3.952.248,33 TL harcama yapılarak, yeni göletler 115 hektar alan sulama açılmasına imkân sağladı.
Tarımsal Projelere İl Özel İdaresinden Büyük Destek
Sulama projelerinin yanı sıra tarımsal projelere de katkı sunmaya devam eden İl Özel İdaresi Tarımsal Hizmetler Müdürlüğü, İl Tarım ve Orman Müdürlüğüne katkı payı desteği vererek, projelerin uygulanmasında büyük rol oynadı. Bu kapsamda; kaba yem açığının giderilmesi, mandalarda verimi yükseltme, çilek üretiminin artırılması, kenevir üretiminin artırılması, lavanta üretimimin artırılması ve mikro havza bazlı meyveciliği geliştirme projelerine 3.314.397 TL destek sağladı. Çiftçilerimize Sıvat Desteği Sağlandı
Diğer yandan hayvancılık alanında da önemli projelerin hayata geçirilmesine katkı sunan İl Özel İdaresi Tarımsal Hizmetler Müdürlüğü, DAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı tarafından ilimize tahsis edilen sıvatların dağıtımına destek sundu. Çiftçilerimize 3 bin 327 adet beton ve sac sıvat dağıtımı yapılırken projeyle meralarda hayvanların su ihtiyaçlarını karşılanıyor. (Sivaskızılırmak.net)