Türkiye Gazeteciler Federasyonunun (TGF) 59. Başkanlar Konseyi Toplantısı´nda Türkiye´deki TGF Başkanı, şube başkanları ve cemiyet başkanları Sivas´ta bir araya gelecek.

100 Gazeteci ve Cemiyet Başkanlarının Katılımı ile Sivas´ta gerçekleşecek olan TGF 59. Başkanlar konseyinde TGF ve Basın Vakfı yönetimi bir araya gelecek, Milli Mücadelede Sivas konulu bir Panel düzenlenecek  ve TGF 59. Başkanlar konseyinde, Yerel Medyanın sorunları da ele alınacak. TGF Denetleme Kurulu Başkanı Hakan Sezerer öncülüğünde gerçekleştirilen etkinlikte 100. Yılda 100 cemiyet Başkanı ile birlikte gelen gazetecilere Sivas´ın tarihi, doğası ve kültürel zenginlikleri de yapılacak gezi turları ile tanıtımı yapılacak. Gelecek Gazeteci ve Cemiyet Başkanlarının her biri farklı illerden gelmesi neticesinde Sivas ile ilgili görüş ve düşüncelerini kendi şehirlerinde yer alan medya kuruluşlarında haber yaparak Sivas´ın farklı şehirlerde yaşayan kişilere daha iyi tanınmasına da katkı sağlamış olacaklar.

TGF Denetleme Kurulu Başkanı Hakan Sezerer, “Sivas kadim ve misafirperver bir şehirdir. Birçok medeniyete ev sahipliği yapması hesabiyle bizde şehrimize gelen misafirlerimizi en iyi şekilde ağırlayacağız. Onlara şehrin kültürünü, Tarihini ve doğasını elimizden geldiğince anlatmaya ve tanıtmaya çalışacağız. TGF Sivas´ta üç gün kalacaklar. Bu üç gün dolu dolu geçecek. TGF 59. Başkanlar konseyi burada yapılacak. Yine TGF ve Basın Vakfı yönetimi Sivas´ta bir araya gelecek. Panel olarak Milli Mücadelede Sivas konulu bir panel düzenleyeceğiz. Bu panelde SCÜ. Öğr. Gör. Ahmet Necip Günaydın hocamız gelen misafirlere 4 Eylül ruhunu detaylı bir şeklide anlatacak. Şehrimizin medya çalışanlarının da bir araya geleceği etkinlikte yerel medyanın sorunları da ele alınacak.” şeklinde ifade etti.

TGF 100. Yılda Sivas´ta program içeriği şu şekilde:

TFG 100.YILDA SİVAS´TA

13 EYLÜL CUMA

12.00 BİLİCİ TERMAL KONAKLAMA - OTELE GİRİŞ

12.30 ÖĞLE YEMEĞİ - OTEL

14.00 SİVAS VALİSİ SALİH AYHAN´A ZİYARET

14.30 SİVAS BELEDİYE BAŞKANI HİLMİ BİLGİN´E ZİYARET

15.15 C.Ü. REKTÖR ALİM YILDIZ´A ZİYARETİ ( C.Ü. Radyo ve Gezi Programı )

17.00 TSO BAŞKANI MUSTAFA EKEN´E ZİYARET

19.00 AKŞAM YEMEĞİ / OTEL – VALİ SALİH AYHAN

20:30 BİLİCİ TERMAL SALON   /  YÖNETİM KURULU – YÜKSEK İSTİŞARE KURULU – ONUR KURULU – DENETLEME KURULU ve GAZETECİLER CEMİYETLERİ BASIN VAKFI YÖNETİM KURULU TOPLANTILARI

-

14 EYLÜL CUMARTESİ

08.00 -09.00 KAHVALTI

09.15 BAŞKANLAR KONSEYİ TOPLANTISI

11.00 PANEL VE KOKTEYL

(  Dr. Zekeriya Kaptan ve Şentürk İyidoğan  Düet Aşık Veysel - Ressam Ahmet Nedim Hancı – Aşık Veysel Portresi Yapımı )

MİLLİ MÜCADELEDE SİVAS– TSO ( Öğr. Gör. Ahmet Necip Günaydın  )

Plaket Töreni

13:30 ÖĞLE YEMEĞİ – MEŞHUR KÖFTECİ KİRLİ AHMET

14.30 ŞEHİT GAZETECİ İSMAİL GÜNEŞ KABRİ ZİYARETİ  - YUKARI TEKKE MEZARLIĞI

15.00 KENT MEYDANI GEZİ

19.00 AKŞAM YEMEĞİ – SİVAS BELEDİYE BAŞKANI HİLMİ BİLGİN

21.00 BİLİCİ TERMAL SALON

-

15 EYLÜL PAZAR

08.00 – 09.00 KAHVALTI

10.30- BAŞKANLARIN UĞURLANMASI